Třídění je základ

Příprava špinavého prádla před praním je základ a rozhodně ji nedoporučujeme podceňovat. Ideální stav je naučit členy rodiny prádlo třídit již při odhazování do koše se špinavým prádlem, a jelikož zvyk je železná košile, usnadní to spoustu práce do budoucna. Ale kdo z nás žije v ideálnech, že?

Obecně platí roztřídit prádlo dle barvy a materiálů.

Bílé, černé a barevné prádlo zvlášť. Dále byste ale neměli opomenout z hromádek vyloučit sportovní prádlo, vlnu či spodní prádlo.

TIP: Odkládejte prádlo do koše nejen s prázdnými kapsami, ale již vyvrácené naruby! Urychlí to třídící proces.

Pokud máte prádlo vícebarevné a nevíte na kterou hromádku s ním, držte se barvy, která převažuje. Modré, zelené, šedé se nebojte prát společně. Rozhodně si dávejte pozor na prádlo červené, je velmi zrádné a stačí jedna zatoulaná ponožka (jakože ty červené teď fakt frčí) a z bílé várky máte jasný růžový přeliv říznutý nenápadným batikováním.

A i když se růžová také hodně nosí i na pánech, tak čas od času tu bílou košili potřebovat asi budete.

Pokud chcete, aby Vám Vaše oblečení dlouho sloužilo, perte a sušte ho vyvrácené rubem nahoru (chráníte tak potisky, barvy, kamínky, perličky atd. jak při praní, tak při sušení např. na sluníčku nevyblednou tak rychle).

 

 

Tento web používá soubory cookies potřebné pro fungování stránek, k analýze návštěvnosti a cílení reklam. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Tento web používá soubory cookies potřebné pro fungování stránek, k analýze návštěvnosti a cílení reklam. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Close