Plníme pračku

TIP: Obecně platí, že pračka by měla být plná tak, že mezi prádlo a buben strčíte ruku na šířku dlaně a je vystaráno.

Po urputném třídění zjistíte, že máte vlastně 4 hromádečky prádla, které dohromady prát nemůžete, takže ani nestojí za plýtvání energiemi a pracím prostředkem, takže prádlo zase zpátky naházíte do koše na prádlo a máte hotovo! Úkol splněn, stres odložíme na jindy a jdeme třeba raději sledovat Hru o trůny. V případě, že se Vám snad přece jen podaří naskládat pěkná hromada, jelikož jste už celou sérii shlédli a na prádlo mezitím zapomněli, pokračujeme dál v postupu.

Každý buben pračky disponuje jiným objemem, který je dobré respektovat. Pokud máte pračku na 5kg suchého prádla není radno si s ní zahrávat nacpat do ní kil 7. Upřímně, Vám se při přecpání také dobře nepracuje, natož abyste podávali excelentní výkony, které jistě od své pračky očekáváte. Prádlo se Vám bude točit v jedné mokré kouli, kde se nehne a tudíž ani pořádně nevypere a navíc tím přetěžujete prací mechanismus. No a vlastně naopak je to totéž, pokud do ní dáte prádla málo (tedy až na případy, že ta Vaše vysněná kráska k tomu nemá přímo nastavitelný prací program, např. na 3kg prádla, kdy je za 20minut vypráno). V tomto případě o sebe bude prádlo nadměrně třít, ničit se a také to není dvakrát nejekonomičtější a nejekologičtější.

Jak máte ale vědět, kolik kil suchého prádla máte? Je mi asi jasné, že si nepořídíte novou váhu na špinavé prádlo, kuchyňská by se k tomuto účelu horko těžko používala, navíc by to bylo v celku nehygienické a naše osobní Váha je zvyklá na jiné grády, takže těžko říct. Ostatně je těžko si to s tou váhou v prádelně jen představit. Nebojte se tedy naplnit pračku a nechat v ní tolik prostoru, aby se mezi prádlo a buben vlezla dlaň ruky na šířku. Cha… kam na nás s váhou!

 

 

Tento web používá soubory cookies potřebné pro fungování stránek, k analýze návštěvnosti a cílení reklam. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Tento web používá soubory cookies potřebné pro fungování stránek, k analýze návštěvnosti a cílení reklam. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Close